Cossacks 3 - prepadák roka a podvod na hráčov?

Discussion in 'Zóna pro fanoušky' started by Molnija1985, Sep 20, 2016.

1. Molnija1985

Molnija1985 New Member

Tak páni, dnes každú minútu má svetlo sveta zazrieť Cossacks 3. Hneď ako hra výjde tak kupujem, nie som nejaký skalný fanúšik tejto hry, aj keď som hral Cossacksov ale krátim si čas na čakanie na Mount and Blade II Bannerlord. :D

Každopádne Cossack 1 a datadisky, tak pár hodín som pri nich strávil a po dĺĺĺĺhej dobe si veľmi rád zahrám nejakú veľmi dobrú historickú RTS. Otázka je či Cossacks 3 bude dobrá (veľmi dobrá nebude - tomu neverím) alebo či to bude prepadák roka? Žiaľ aktuálne všetko napovedá k tomu, že sa bude jednať o prepadák:

http://steamcommunity.com/app/333420/discussions/0/350542145709218128/

Na to aby tá hra bola aspoň ako tak obstojná, tak chýba jej základná vec - MARKETING!!! Jednoducho počas roka a pol vyšlo asi 5 noviniek a rovnaký počet krátkych videí. A aj tie videá boli také, že ak to porovnám z promovidejmi stále vývíjaného bannerlordu tak je to čistá amatérčina. Vyzerá to tak, že parta ukrajincov sa zbehla obnovili dobrú myšlienku, prehodili pár štamprlíkov vodky, niečo zbúchali a to niečo teraz chcú vydať. TO je tak krásne východoeurópske :)

Last edited: Sep 20, 2016
  2. Johny

Johny Member

Bylo dopředu oznámeno, že CS3 bude remake veleslavné jedničky, a že hra bude upravena, aby vyhovovala široké herní komunitě a PEGI. Nic víc, nic míň. Nevím, co si nekteří z vás namlouvají. Marketing nechybí, naopak je dělán tak, jak má být, tzn. směle se brání proti pre-order, placeným DLC a hype komunitě. Na finální verdikty je ještě brzo. Ale jestli čekáte triple-A hru, zklamete jen sami sebe.

[KGR]-^K[o]K^- likes this.
  3. Molnija1985

Molnija1985 New Member

Po pravde to ze sa jedna o remake mi vobec nevadi...s tym pocitam a radsej si zahram RTS hru z koncom 90 rokov ako ultramoder u strategiu. Hry typu cossacks, AoE, RoN, EE a pod mam nadmieru rad. Len nemam rad oflaknute veci. O CS3 som sa dozvedel vlastne par dni red vydanim. Okamzite som hladal informacie o hre a po pravde zacal som byt voci tomi dost skepticky. Pracujem v IT segmente sice nie hry ale klasicky komercny soft...ale aj v CS3 je krasne vidiet nezvladnutie projektu. Jednoducho zahltime komunitu par screenmi par velmi jednoduchymi videami a hotovo. Tak nejako funguju prezentacie projektov ktore nikam nevedu. A nie je pravda ze na marketing potrebujes mega peniaze ano urcite lacne to nie je ale prinasa to svoje ovocie ktore sa vrati. O hre vedelo a stale vie velmi malo ludi a pokial je uz teraz hra v tak zalostnom stave ako pise ta polska recenzia tak chlapci z ukrajinskeho studia to mozu zabalit. Ako som povedal nemam nic proti remakom ale pokial sa z hrania stava jedno velke bugoviste tak ta hra akosi prestava bavit. Kaslem na to ze delo netlaci panacik ale to ze moje delo je niekolkokrat slabsie ako delo oponenta tak to nastve...alebo to ze moji pikaniery su na ukrajinsku jazdu absolutne neefektivny.

4. Molnija1985

Molnija1985 New Member

Kazdopadne hru si hned ako vyjde kupim a velmi rad zahram. Potom napisem svoje pocity. Pevne dufam a verim ze sa velmi mylim a ze kritici co hru "profesionalne" recenzovali dostali len nejaky posledny prealfa release. A ze aktulne sa pracuje na odstranenie hlavnych nedostatkov a az potom spravia deploy na steam - to by vysvetlovalo to niekolkohodinove meskanie vydania.

5. Johny

Johny Member

Pravda, nějaká extra péče tomu projektu dána nebyla. Když už jsme u toho, zdá se mi, jako kdyby chtěli vývojáři tuto skvělou sérii narychlo dokončit a navždy se od ní distancovat, aneb "šup šup ať se k tomu nemusíme vracet". První YT gameplaye ale nevypadají vůbec špatně (YT kanály mají přístup k beta verzi) . Bohužel na Steamu se odpočet výdání hry změnil na "tato položka zanedlouho vychází". Vývojáři se nevyjádřili, admini mlčí. Pročetl jsem fórum, a asi nejhorší scénář pro nás, který může nastat, je ten, že datum vydání se zruší a posune až o rok a půl, stejně, jako u CS2, kdy byly s vydáním hry velké potíže. Nezvýbá než čekat.

6. Molnija1985

Molnija1985 New Member

Osobne si nemyslím, že by mali hru, alebo komunitu na háku - to nie. Ale išli na to tak typicky "postsovietsky", proste vyserieme sa na nové trendy, nové technológie spravíme si to po svojom pekne po svojom a po starom a tak to teraz aj tak vyzerá. Akože neviem či štúdio kde pracujú je ich hlavný zdroj obživy, alebo či popri tom niekde ešte sú zamestnaní, ale vybrali sa pekne zlou cestou. Takto sa to robilo skutočne v deväťdesiatich rokoch dvadsiateho storočia a myslím, že autori písali len o remaku cossacks a nie o remaku vývoja videohier.

Hlavným problémom sú vždy peniaze, vývoj hry stojí nemalé peniaze a zháňať na to peniaze je pomerne zložité a na tej východnej pologuli planéty "brutálne" zložité. Nájsť na Ukrajine investora pokiaľ nepodnikáš vo vodke, bielom mäse alebo nevyrábaš zbrane, tak investora len tak ľahko nenájdeš - samozrejme je to pritiahnuté za vlasy, ale ďaleko od pravdy to nebude. Našťastie už ale zopár rokov tu existuje podpora komunity, jednoducho mohli kľudne vyzbierať peniaze od hráčov, zaplatiť si marketing, rôzne prezentácie na rôznych herných trhoch a festivaloch, plus ak by mali dobre zmáknutý marketing určite by si ich všimol zahraničný investor a ešte by mohli aj svoj tým nejako rozšíriť. Čoho sa báli? Rizika, že vyzbierajú peniaze a neodovzdajú produkt?! Tak potom nech radšej nerobia hry! A verím, že produkt ako Cossacks by vyzbieral nemalé prachy! Kto nechce ísť do rizika - nech nepodniká. Takto sa stretli piati zamestnanci bývalého štúdia, ktoré obnovili rok rýchlo niečo lepili a teraz majú problém to dať ako tak dokopy. Každou chvíľkou im to výjde, spravia deploy...a do troch hodín budú mať desiatky kritických issues. Beta tester nie je profesionálny tester, je to len 16 ročný chlapec čo sa chce pohrať skôr ako jeho kamaráti. Obávam sa, že takto to skončí tak že teraz chlapci debugujú o sto-šesť, možno majú problém z deployom. Vo fronte je stovky "nahnevaných" hráčov ktorý netrpezlivo čakajú kým si to zahrajú. Následne to nejako spustia, hráči to netrpezlivo zapnú. Tí ktorí nečítali poriadne devblogy (čo je 90% hráčov) tak zistia že skutočne je to len remake a hneď sa začnú valiť negatívne recenzie. To ovplyvní ďalších hráčov a bum...prepadák je na svete. Spravia jeden dva opravné patche a potom to celé zabalia lebo nebudú mať prachy.

Osobne si myslím, že hra neprekročí hodnotenie 60% na steame a po dnešnom epic faily aj to je veľa. Súdim na základe toho ako vnímam vedenie celého projektu, dvoch recenzií a skúsenosťami s dnešným "uvoľnením" produktu do prevádzky.

7. Molnija1985

Molnija1985 New Member

21:22 a je to vonku...tak som zvedavý či budem brutálne sklamaný, alebo len sklamaný :D

8. Possol

Possol New Member

No včera som to hodinku hral - hral som tutoriál a rozohral skirmish. Nečakal som zázraky, ale v rámci možnosti vyzerá Cossacks 3 dobre. Nie je to síce moderná 3D grafika, ale pekné to je, detaily sú vidieť a hlavne je to prehľadné. Na nejaké bugy som osobne nenarazil, ale na to som to hral krátko. Zatiaľ som celkom rád, že to vyšlo.

9. Margot

Margot New Member

No já mám problém s multiplayerem Někdy mě to přihlásí někdy mi to napíše že eště nemám účet pod svým emailem.. Ale na bugy sem po 15h už narazil.. ale jak říkám moc mě štvě te multiplayer..

10. [KGR]-^K[o]K^-

[KGR]-^K[o]K^- Moderator Staff Member

Ahoj, na odstranění těchto problémů se pracuje, hra se neustále aktualizuje.

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice