Dyskusja ogólna

Discussion in 'Dyskusje ogólne' started by Hetman_Polny, Jan 12, 2016.

1. arpe

arpe Active Member

Naprawili ranking teraz widać kto jaki ma poziom w pokoju :] Tak samo jest zmiana balansu i to sporo zmieniono.

2. Aduhi

Aduhi Member

To dobrze. Fajnie, że coś się dzieje.

3. Aduhi

Aduhi Member

Mnie się podoba to

9. Players are now sorted above the mini-map: players from the same team are displayed together, different teams are separated by a line, while players without a team are listed last, " :)

4. Aduhi

Aduhi Member

Zawsze tak było, że hostujący grę musiał czekać do końca nawet jak już zginął, bo nie pamiętam? Wczoraj grałem na multi i podczas dwóch meczy 2 hosty opuściły grę. W jednym hostem stałem się ja, ale wszyscy chłopi przestali cokolwiek robić. W drugim przypadku gra się zawiesiła.

Pytam, bo możliwe, że dopiero teraz zdarzyło się że hostujący przegrał tak szybko (zwykle to byli dobrzy gracze)

5. Kamilow

Kamilow Active Member

Chętnie bym już zobaczył tych Szkotów. Ale poczekamy jeszcze do Wtorku. Myślę , że będzie to pewien mały powiew świeżości w tej przewidywalnej i odtwórczej względem pierwszej części gry. W Maju pewnie kampania hiszpańska , Węgry i Piemont za darmo a w sierpniu kampanie dla Turcji i Algierii oraz grywalne - Portugalia i Szwajcaria. Chciałbym jeszcze by wydali jakiś unitpack z jednostkami , kampanie dla Wenecji i jednostki dla niej a także dla Anglii i Hiszpanów. Na koniec zupełnie nowe państwa jak Chanat Krymski na , który szczerze czekam i pewnie Persję czy coś do nich podobnego.

6. Kamilow

Kamilow Active Member

7. Kamilow

Kamilow Active Member

Ciekawe kiedy wreszcie w polskim tłumaczeniu w grze pop stanie się popem a przestanie być papieżem xD.

endof and [PR]Ernest like this.
  8. Kamilow

Kamilow Active Member

Ale dla mnie najistotniejsze do zmiany to znaczące zmniejszenie czasu rekrutacji dla Muszkieterów 17 wieku. Liczę , że najnowszy zapowiadany patch przyniesie w końcu dobre zmiany w balansie. Co to za twórcy skoro własnej gry nie mogą dobrze zbalansować. Ale tak to jest jak się trzyma sztywnych reguł z 2000 roku. Minusem gry pozostaje póki co niska różnorodność oddziałów. Jakąś szansą będą nowe frakcje - bardzo unikalni podobno Szkoci oraz Litwa. Oczekuje też na nowe jednostki dla takich krajów jak np. Wenecja , Hiszpania i Anglia. Wytykałem też brak większej różnorodności jednostek w 18 wieku. Rosjanie nie mają wtedy żadnej własnej jednostki a Austria zaledwie Pandurów.

Aduhi likes this.
  9. [PR]Ernest

[PR]Ernest Moderator Staff Member

Żadnej Litwy. Precz. Jest Polska, która w domyśle jest Unią, tak samo jak Turcja jest Imperium Osmańskim. Chodzi o zachowanie współczesnych prostych nazw tak by każdy wiedział o jaki kraj chodzi.

10. Kamilow

Kamilow Active Member

Nie chciałem Litwy. Wolę Mołdawię i Wołoszczyznę z europejskich nowych frakcji. Tyle , że jak ktoś dał przeciek Litwa będzie i Tatarzy ( Chanat Krymski). Mogli dodać Polsce parę jednostek Litewskich a nie dodawać całą Litwę , która w owym czasie nie istniała. Powinna być Rzeczpospolita i tyle. Ale ciekaw jestem jak będzie wyglądać Chanat Krymski i no ta Litwa jak już musi być.

11. [PR]Ernest

Daj mi źródło. Skąd wiesz o tym rzekomym przecieku? Ja nawet nie wiem jakie będzie kolejne państwo. Wiem mniej wiecej czego się spodziewać pod względami jednostek, ale państwa? Nie brałbym tego na serio, zwłaszcza że Ukraińcy nie bardzo chcą dodawać Krym ze względów politycznych.

12. Kamilow

Kamilow Active Member

13. [PR]Ernest

Rzeczywiście, nawet pisałem w tym temacie. Tak to jest jak się nie czyta od początku w całości. Jeśli naprawdę będzie Krym, bo ja mogę przebaczyć im Litwę :) To, że Chanat Krymski będzie nazywał się Tatarami a nie Krymem to jest kwestia tylko polityczna na 100%. Wiadome było że nie będzie się nazywać Chanatem Krymskim, bo oni dążą do upraszczania, ale nazwanie ich Tatarami, zamiast Krymu to musi być zagrywka polityczna.

14. Kamilow

Kamilow Active Member

Czekam też na aktualizacje dla Turków. Liczę , że dadzą im parę elitarnych oddziałów bo w multi są beznadziejni tak jak Algieria. No i tak jak wiele razy pisałem frakcje zachodnie są swoimi własnymi kopiami co bardzo się nie podoba. Taka Anglia po tym dodatku ze Szkocją będzie wyglądać wręcz groteskowo. Gdyby dać takim państwom po 2,3 unikalne jednostki to gra stałaby się dużo ciekawsza. Dziwi zwłaszcza fakt , że Wenecja nie ma żadnego własnego oddziału ( proponowałem im wiele razy by dali im jazdę Stradioti i piechotę Morlachów). Teraz czekam na filmiki z tego nowego dodatku w teorii jest naprawdę dobry ale czy jest wart aż 8 dolców?

15. Aduhi

Aduhi Member

Mnie z kolei bardzo ciekawi ten asystent dostępny w nowym dodatku.

16. Kamilow

Kamilow Active Member

Mi się wydaje , że ten asystent powinien być ogólnodostępny a nie jako część tego Dlc.

17. Aduhi

Aduhi Member

Też tak uważam. Jestem jednak w stanie wyłożyć kasę na dlc, a co mi tam. Niech się rozwijają.

18. Aduhi

Aduhi Member

Dodatkowo muszę jednak przyznać, że niektóre kampanie bardzo mi się podobały. Nie są one tak trudne, moim zdaniem, jak to było w poprzednich częściach.

19. Aduhi

Aduhi Member

A właśnie, odnośnie muszkieterów 17 wiecznych. Opłaca się ich teraz robić? Wcześniej czas ich produkcji był ponad 20s a teraz mniej niż 10s.

20. Kamilow

Kamilow Active Member

Nie grałem jeszcze w multi ale wydaje mi się , że wreszcie tak.