Dyskusja ogólna

Discussion in 'Dyskusje ogólne' started by Hetman_Polny, Jan 12, 2016.

 1. arpe

  arpe Active Member

  Ja bym musiał wrócić do gry i więcej grać by się przekonać. Ogólnie zmiany fajne.
   
 2. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Ciężko stwierdzić czy się opłaca ich rekrutować, nie zapominaj że mają dłuższy czas ładowania strzału. Nie ma też zbytnio punktu odniesienia do innych jednostek, ponieważ WSZYSTKO zostało zmienione. To da się dopiero stwierdzić po jakimś tygodniu gry większością krajów.
   
  Aduhi likes this.
 3. Dżingobell

  Dżingobell New Member

  Szkockie jednostki w polskiej wersji mają tłumaczone nazwy przez google translator :D

  Covenant pikeman - Pikinier Covenant
  Covenant musketeer - Muszkieter Covenant

  Bow clansman - Łucznik klan
  Sword clansmen - Szermierz klan

  Lancer - Ułan
  Raider - Bombowiec (xD)

  + jeszcze błędy z podstawki typu Papież itd
   
  [PR]Ernest likes this.
 4. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Nikt za darmo nie pracuje.
   
 5. Aduhi

  Aduhi Member

  Kupiliście te dodatki? Jeśli tak to gdzie?
  Jestem chętny ich wesprzeć, jednak ceny oraz sam zakup (gry pudełkowej) na razie mnie wstrzymuje. http://store.steampowered.com/app/615380/
  https://mediamarkt.pl/search?query[menu_item]=&query[querystring]=Kozacy+3
  Oczywiście z podanych linków wynika jasno, że przez steam'a koszt wyniósłby mnie jakieś 110 zł (za grę wraz ze wszystkimi dostępnymi dlc), a kupując w media markt muszę wybulić 90zł za sam dodatek Days of Brilliance (+parę plakatów itp.).
  Jako że nie zwykłem kupować gier przez internet jeszcze trochę poczekam :(... (w grę zazwyczaj wchodziły tylko wersje pudełkowe z racji kiepskiego neta, który nie nadaje się za bardzo do pobierania dużych plików w krótkim czasie).

  Tak więc skąd (ewentualnie) kupiliście dodatki i jak wrażenia? Osobiście bardzo podoba mi się wygląd zarówno budynków, jak i jednostek Szkockich.
   
 6. Dżingobell

  Dżingobell New Member

  Poczekaj aż wydadzą wszystkie DLC i wtedy kupisz sobie cały produkt a nie tak w kawałkach.
   
 7. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  To sobie poczekasz pare lat. Do takiej Europy universalis IV dodatki wychodzą cały czas, a jest już 4 lata po premierze. To nie chodzi, jak się niektórym wydaje o poszatkowanie gry i wydaniu w kawałkach, tylko o rzeczywiste rozsZerzanie zawartości i podtrzymywaniu gry przy życiu jak najdłuższy czas. Kiedyś grę wypuszczano i dawano maksymalnie jednego pacza o robiono nową grę. W tych czasach gra jest dłużej wspierana, twórcy mają dzięki temu pieniądze, a my cieszymy się ze nasza gra dalej jest rozwijana.
   
  arpe likes this.
 8. Dżingobell

  Dżingobell New Member

  Parę lat to nie, jak się gdzieś w październiku zabierze za zakupy to akurat będzie miał pełną podstawkę.

  [​IMG]
   
 9. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Nie wiem czy ten harmonogram jest dalej aktualny. Popatrz premierę na maca i linuxa. Przekładana była dosłownie jakieś 5 razy już.
   
 10. Aduhi

  Aduhi Member

  W sumie, nie jest dla mnie problemem wyłożyć 110 zł (na steamie), ponieważ jest dużo gier które też mi się podobają, a kosztują koło 200 zł nierzadko przekraczając tę kwotę. Problem jednak w tym, że odstraszają mnie formalności związane z zakupem. Przelewem ponoć nie można płacić. Kupując wersję pudełkową mam ten komfort, że gra instaluje się w 30min (też zależy jak duża gra bo taki Wiedźmin 3 o dziwo instalował się z płyt 2 godziny) i muszę jedynie zaczekać, aż gra ściągnie wszystkie patche. W przypadku ściągania jest o tyle gorzej, że proces może się ciągnąć przez cały dzień. Sytuacja jest kiepska zważywszy na to, iż w Media Markcie nie ma nawet wszystkich dodatków dostępnych, co zmusza mnie do dalszego czekania.

  Nie wiem. Na razie nie śpieszy mi się. Ewentualnie pozostanie mi zaopatrzyć się w PaySafeCard i uzbroić w cierpliwość.
  Ps: Ma ktoś z was dodatek ze Szkocją? Jak wrażenia?